11-сынып. Қазақстан тарихы
Сабақтың тақырыбы: §24. Қазақстан Компартиясы басқару жүйесіндегі тоқырау
Сабақтың мақсаты:
Қазақстан Компартиясы басқару жүйесіндегі тоқырау туралы түсінік беру;
Белсенділігін арттырып, білімін жетілдіру;
Ұлтжанды, елін жерін сүйетін, адамгершілік қасиеттерді бойына жинақтаған, батыл, иманды жеке тұлға тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: аралас
Әдісі: интерактивті
Көрнекілік: карта , суреттер, сызба, т.б.
Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі
- Оқу құралын тексеріп түгелдеу
- Әнұран орындау, «Хабар»
- Оқушылар зейінін сабаққа аудару
ІІ.Үй тапсырмасын сұрау:
- Қазақстан КСРО-ның ажырағысыз бөлігіне айналғанын нден көруге болады?
- Қазақстандағы Орталық билік органдарына бағындыруда БК(б)П қандай рөл атқарды?
- Қазақ АКСР-нің Қазақ КСР-нен қандай айырмашылығы бар деп ойлайсыңдар?
- 1936 жылғы Конститутция неліктен «сталиндік конститутция» деп аталды?
- ҚК(б)П-ның съездері қай уақыттан бері өз бетінше өтетін болды, неліктен?
- Қазақстан Коммунистік партиясының бірінші съезі қашан өтті?
Жаңа сабақтың жоспары:
- Екінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі қоғамдық-саяси жағдай
- Халық шаруашылығы
- Тың эпопеясы
- 1977 жылғы Конститутция
- Шаруашылық реформалары
- Дағдарыс жағдайларының күшюі
- Компартиядағы дағдарыс
Сабақты бекіту:
- Республикадағы партиялық басшылықты ауыстыру қандай жолмен жүзеге асырылды?
- Партиялық органдар неліктен іс жүзінде мемлекеттік билік органдарына айналды?
- Қазақстанның көрнекті партия қайраткерлерінің өмірі мен қызметі туралы баяндама даярлаңдар?
- 40-жылдардың соңына қарай КОКП тарапынан жаңа идеологиялық қысым толқыны байқала бастауы неліктен деп ойлайсыңдар?
- ҚКП қалай, неліктен тарады?
- Төмендегі кестені толтырыңдар?
Қазақстан Коммунистік партиясының съездері
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- «БҮҮ» әдісі
Білдім |
Үйрендім |
Үйренгенім |
|
|
|
Бағалау: өзін-өзі
Үйге тапсырма: §24. Қазақстан Компартиясы басқару жүйесіндегі тоқырау